Fundacji im. Ks. Siemaszki w Piekarach
OŚRODEK SPORTOWO - REKREACYJNY

Sauna

 

Szanowni Państwo w sezonie letnim tj. od maja do września
strefa saun czynna 
w godzinach
17:00-22:30 
Serdecznie zapraszamy.

ZALETY SAUNY SUCHEJ

 

Sauna pozytywnie działa na kondycję psychiczną i fizyczną, relaksuje.

Hartuje i poprawia kondycję fizyczną.

Pielęgnuje skórę i poprawia jej wygląd. To idealny sposób na oczyszczenie naszej skóry z toksyn.

Pobudza aktywność układu krążenia.

Wspomaga odchudzanie. Poprzez stopniowe podwyższanie temperatury ciała, polepsza przemianę materii.

Ułatwia aktywność hormonalną.Daje efekt masażu mięśniowego, szczególnie przydatny dla osób narzekających na "łamanie w kościach".

Przyzwyczaja organizm do zmian temperatury i powoduje iż lepiej znosimy gorące lata i mroźne zimy.

Jest wspaniałym lekarstwem na schorzenia reumatyczne.

ZALETY SAUNY PAROWEJ

Sauna parowa niskotemperaturowa sauna o wysokiej wilgotności. Wewnątrz łaźni panuje niska temperatura 43- 48°C i wysoka wilgotność względna do 100%. Gorąca para szczególnie wpływa dobrze przy chorobach dróg oddechowych ( astma oskrzelowa, przewlekłe zapalenia oskrzeli i dolegliwościach reumatycznych, napięcie mięsni, zapalenie stawów).

Ogólne wskazania dla poprawy wydolności i ogólnego stanu zdrowia, środek hartujący przy obniżonej odporności. Wilgotne ciepło kąpieli parowej korzystnie wpływa na wygląd skór, poprawia krążenie krwi, oczyszcza i ożywia organizm.

ZALETY SAUNY INFRARED

Sesja w saunie odbywa się w temperaturze do 60°C - dzięki czemu możemy w niej przebywać nawet do 30 minut, promienie podczerwone nagrzewają nasze ciało do 4,5 cm w głąb, następuje intensywne pocenie się. Podczas jednej sesji spalamy do 900 kcal (odpowiednik 5 km biegu).

Przyśpiesza leczenie wielu chorób m.in. takich jak:uszkodzenie tkanek miękkich,porażenie nerwu twarzowego,rwa kulszowa,zapalenie stawów ostre i chroniczne,reumatoidalne zapalenie stawów (reumatyzm),oparzenia, złagodzenie bólu i przyspieszenie czasu zdrowienia, przy mniejszych bliznachniedociśnienie,zrosty pooperacyjne, leczenie za pomocą podczerwieni było tak pomyślne, że pobyt w szpitalu został skrócony o 25%skurcze i ból menstruacyjny,bóle pochodzenia zapalnego, niedokrwiennego i nerwobóle,choroby przewężenia układu obwodowego,owrzodzenia nóg i odleżyny,hemoroidy,cukrzyca,żylaki,skurcze mięśni o podłożu szkieletowym, stawowym lub neuropatologicznym,menopauza

Niweluje negatywne skutki stresu tj.:zmęczenie,napięcie nerwowe,złe samopoczucie,apatię,działa antydepresyjnie.

Poprawia wygląd skóry, przez co zalecane jest w:chorobach, profilaktyce i terapii cellulitisu,chorobach skóry tj. grzybice, pokrzywka, wypryski, łuszczyca, trądzik,bliznowcach,oparzeniach,i innych dolegliwościach skórnych.Seans saunowy to rytuał prowadzony przez specjalnie wyznaczoną osobę – saunamajstra. Saunamajster dla spotęgowania odczucia ciepła w saunie suchej polewa kamienie pieca dużą ilością wody w połączeniu z określonymi aromatami. Specjalną techniką poruszania ręcznikiem lub wachlarzem intensywnie miesza powietrze i rozprowadza aromaty po saunie dając efekt nagłego uderzenia ciepła, jednocześnie tworząc z seansu wyjątkowy pokaz. Udział w tym kilkunastominutowym rytuale, po którym następuje obowiązkowy etap spłukania i schłodzenia ciała, gwarantuje niepowtarzalne odczucia, głęboki relaks i niezwykłe odprężenie.
Za uczestnictwo w seansie nie pobieramy dodatkowych opłat (poza opłatą wejścia na basen i do strefy saun).

Honorujemy karty

reklamy.png

Oferta współpracy

Oferujemy państwu zamieszczenie swoich reklam  w postaci nagrań kilkuminutowych, które będą odtwarzane cyklicznie na monitorze umieszczonym w hali basenowej przy jacuzzi wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt od poniedziałku - piątku. 7.00-15.00  pod nr. 12-280-71-33

Przekaż 1% podatku

Baza noclegowa

Barek

Salon Kosmetyczno - Fryzjerski PAZU mani-pedi

Siłownia

Strona Fundacji