Fundacji im. Ks. Siemaszki w Piekarach
OŚRODEK SPORTOWO - REKREACYJNY

Pływalnia


 Piekary, dnia 8 czerwca 2017 roku

KOMUNIKAT ZARZĄDU
FUNDACJI IM.KS.SIEMASZKI w KRAKOWIE

W związku z ogromnym zainteresowaniem możliwością rezerwacji torów i terminów zajęć na krytej pływalni w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piekarach stanowiącej własność Fundacji im. ks. Siemaszki w Krakowie /dalej „Fundacji”/ na rok szkolny 2017/2018 - niniejszym uprzejmie wyjaśniamy, iż w chwili obecnej nie są jeszcze potwierdzane konkretne rezerwacje torów i zajęć na krytej pływalni w Piekarach.
Albowiem podobnie jak w latach ubiegłych podstawowym zadaniem krytej pływalni w Piekarach jest służenie uczniom Liceum Ogólnokształcącego w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000" /dalej „Liceum”/. Zatem pierwszeństwo w zakresie wskazania zajętości torów i całej pływalni należy do władz Liceum.
Innymi słowy dopiero po ustaleniu ostatecznego harmonogramu zajęć basenowych dla uczniów Liceum możliwe będzie wskazanie dostępności krytej pływalni dla wszystkich innych zainteresowanych osób i podmiotów trzecich oraz potwierdzenie wnioskowanych rezerwacji.
Dodatkowo uprzejmie informujemy, iż ostateczny harmonogram dostępności krytej pływalni dla osób i podmiotów trzecich winien być dostępny pod koniec sierpnia 2017 roku, także po uprzednim uwzględnieniu potrzeb zainteresowanych szkół z terenu Gminy Liszki i okolic.

Zarząd Fundacji im. ks. Siemaszki

Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów basenowych w Polsce.

Posiada dwie niecki basenowe:
 - basen sportowy 25 x 12,5 x (1,35cm -1,85 cm) z homologacją i pełnym wyposażeniem sportowym dla organizacji zawodów w pływaniu
 - basen rekreacyjny 6 x 12,5 x (70 cm - 125 cm) do nauki pływania wyposażony w atrakcje wodne takie jak: hydro masaże, masaż "perełkowy", przeciw prąd, kaskada
oraz:
 - zjeżdżalnię wodną 47 metrów z oddzielną hamownią,
 - wannę hydromasażu dla sześciu osób o podwyższonej temperaturze wody z kompletem masaży wodno powietrznych,
 - wannę hydromasażu solankową - terapeutyczną 2 osobową,
 - zespół saun: z saunami suchą i parową oraz węzłem schładzania.

Obiekt przystosowany jest do prowadzenia różnego typu zajęć w wodzie takich jak nauka pływania, rekreacja wodna, hydroterapia oraz do prowadzenia gier i zabaw w wodzie. Zastosowany nowoczesny system uzdatniania wody basenowej zapewnia wodę w "nieckach" basenowych o stałej temperaturze i odpowiedniej jakości. Kompleks szatniowo-sanitarny obiektu posiada nowoczesny system natrysków i szafek elektronicznie sterowanych a zainstalowany monitoring gwarantuje bezpieczeństwo osobom przebywającym w obiekcie i pozostawionym w szatni rzeczom osobistym.

W bufecie obiektu, z widokiem na halę basenową, można spokojnie wypocząć i skorzystać z usług małej gastronomii. Wszystkie pomieszczenia obiektu są odpowiednio klimatyzowane z uwzględnieniem ich funkcji.

Obiekt zespołu basenowego posiada elektroniczny system obsługi klienta, zapewniający ciągłość wejść zarówno grup szkolnych jak i klienta indywidualnego bez ustalania "sztywnych" godzin wejść na basen.


 

Wynik badania  jakości wody basenowej w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piekarach

 

Informacja z dnia 26.02.2018r. 

Informujemy, że woda w niecce basenu sportowego, rekreacyjnego oraz jacuzzi spełnia wszystkie parametry określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach dotyczących chloru wolnego, chloru związanego, mętności, ph, potencjału redoks z wyjątkiem chloru związanego na niecce basenu rekreacyjnego ( wynik 0,59 – dopuszczalne 0,30).Wynik badania jakości wody z niecki basenu sportowego, rekreacyjnego oraz jacuzzi: Pseudomonas aeruginosa – wynik 0,  Escherichia coli – wynik 0, ogólna liczba mikroorganizmów – wynik 0, utlenialność dla wody z pływalni –  wynik niecka duża 0,50 - niecka mała 0,50 – niecka jacuzzi 0,50.

 

 

Honorujemy karty

reklamy.png

Oferta współpracy

Oferujemy państwu zamieszczenie swoich reklam  w postaci nagrań kilkuminutowych, które będą odtwarzane cyklicznie na monitorze umieszczonym w hali basenowej przy jacuzzi wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt od poniedziałku - piątku. 7.00-15.00  pod nr. 12-280-71-33

Przekaż 1% podatku

Baza noclegowa

Barek

Salon Kosmetyczno - Fryzjerski PAZU mani-pedi

Siłownia

Strona Fundacji